Postępowanie przy chorobie wieńcowej serca


forum Forums Zdrowie i medycyna Postępowanie przy chorobie wieńcowej serca

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #2304
  krystyna75
  Guest

  Zdiagnozowano u mnie chorobę wieńcową. Na co muszę zwracać uwagę? Co wolno mi robić, a czego nie? Czy muszę być na jakiejś specjalnej diecie?

  #2306
  celavie
  Guest

  Przede wszystkim trzeba się odpowiednio dotleniać, czyli jak najczęściej ruch na świeżym powietrzu, może nie aż tak aktywnie, ale codzienne spacery powinny wejść Ci w nawyk. To, że chorujesz na serce, wcale nie oznacza, że musisz siedzieć w domu na fotelu.

  #2308
  onaa
  Guest

  Musisz zwracać uwagę na cholesterol, zmienić dietę na niskotłuszczową. Na pewno nie powinnaś się forsować, ale w umiarze ruch jest potrzebny dla serca.

  #2310
  moni123
  Guest

  Mój tata ma chorobę wieńcową i jest na diecie, wyeliminował tłuszcze i je dużo warzyw i owoców. Dieta powinna wspomagać leczenie i dostarczać odpowiednich witamin, głównie magnezu i potasu. Jedz ryby, ogranicz słodycze i alkohol, tłuszcze zwierzęce zastąp roślinnymi.

  #2312
  pawel.tom
  Guest

  Dieta na pewno ma duże znaczenie, może warto umówić się do dietetyka, który ułoży posiłki odpowiednio do Twojego stylu życia?

  #2314
  sarasara
  Guest

  Staraj się zminimalizować stres, zmień nawyki żywieniowe i badaj się regularnie. Wykonanie EKG w domu nie zajmuje wcale dużo czasu, a zawsze wiadomo, w jakim stanie jest serce. Poczytaj o tym na stronie https://arytmiaserca.pl

  #2316
  marek94
  Guest

  Spokojnie możesz żyć jak do tej pory, tylko bardziej się oszczędzaj i zdrowo odżywiaj.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.