Czy pies akita to dobry wybór dla rodziny z dziećmi?


forum Forums Zwierzęta Czy pies akita to dobry wybór dla rodziny z dziećmi?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #169
  ZenithSky
  Participant

  Mam dwójkę dzieci (7 i 14 lat) czy Akita to dobry pies dla dzieci – widziałem film z tymi psami i wydają się takie mądre i urocze i rodzinne – czy znacie te psy? bo ja znam tylko z tego filmu i bardzo bym chciał takiego mieć. Czy pies zaakceptuje dzieci?

  #170
  Dana
  Participant

  Psy tej rasy są dobre dla rodziny, bo one zwykle tylko rodzinę swoją kochają, a obcych nie lubią. Takie już są Akity, dlatego pod kątem dzieci to dobry pies i nie masz się co martwić.

  #172
  cosmicTrail55
  Participant

  Zgadzam się, że pies akita to dobry pies rodzinny, tylko czy Ty miałaś wcześniej kontakt z innymi psami? Psy Akita mają to do siebie, że są trochę trudniejsze do szkolenia niż zwykle kundelki. Te psy określa się jako niezależne albo uparte, często niechętnie wykonują komendy. Poczytaj sobie o psach akita tutaj: http://www.szkola-doberman.pl/tresura-psow/akita-inu/ – zwróć uwagę też na to, że Akita to pies stróżujący, także kocha on swoją rodzinę ale wobec gości którzy was odwiedzają może być nieufny.

  #174
  MidnightRider
  Participant

  Znam jednego akitę, chodzi z nim facet u mnie po osiedlu, taki zawsze dumny pies z podniesioną głową. Wygląda majestatycznie. Niestety przejawia agresję do obcych psów i to ponoć typowe u tej rasy, że dorosły akita słabo dogaduje się z innymi psami. No ale jako pies do dziecka to ponoć dobry wybór, swoją rodzinę akita kocha mocno.

  #176
  starpilot
  Participant

  nie wyciągaj wniosków o psie po filmie, bo film to reżyseria i scenariusz zaplanowany… wszystko zagrane pod kamerę, najlepiej popytaj treserów i hodowców tych psów jakie one są. ja słyszałem, że to jedne z najtrudniejszych psów do ułożenia.

  #178
  maniusek
  Participant

  nie znam tych psów, u mnie w mieście nikt takiego nie ma, no ale są piękne, trzeba to przyznać, zaciekawiły mnie te akity, zajrzę na tą stronę podaną wyżej i poczytam chętnie o tej rasie.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.